Yükleniyor...
İçeriğe atla
Malezya’ya ABD’den 600 milyon Rm’lik Yatırım

Malezya’ya ABD’den 600 milyon Rm’lik Yatırım

Yayımlama: 14.03.2018 04:33:00 (TSİ)

ISKANDAR PUTERI:Malezya’nın Singapur’a komşu eyaleti Johor, ABD'den doğrudan bir yatırım daha aldı.

Teknoloji tabanlı LEAF grubu, Leaf Malaysia OpCo Sdn Bhd aracılığıyla, Pelabuhan Darat, Segamat'taki 8,09 hektarlık bir arazi üzerine kuracağı fabrika için 600 milyon Rm (yaklaşık 150 milyon $) yatırım yapacak.

Biyoteknoloji sürecine ve yeşil teknoloji segmentlerine yönelik olacak olan tesis 2021'de tamamlanacak.

Bu yatırımla, Johor'da 60 kişiye istihdam imkanı sağlanacak.

Eyalet turizm, ticaret ve tüketim komitesi başkanı Datuk Tee Siew Kiong, “LEAF Malezya'nın Segamat'a yatırım yapma kararı, Johor’ un ülke ekonomisine en çok katkısı olan eyalet konumunda olması nedeniyle ideal bir seçimdir” dedi.

“Segamat bölgesi, zaten var olan büyük ölçekli çiftçilikleri ile, biyokütle teknolojisi ve diğer sayısız yeşil teknoloji ile ilgili ekonomik çabalar göz önüne alındığında ideal bir seçim.”

LEAF Malezya'nın Johor'a yapacağı yatırımın imza töreninde; “ Segamat aynı zamanda doğal kaynakları ile çok zengin ve çeşitli teşvikler yoluyla Malaysian Investment Development Authority (MIDA) tarafından geliştirilmekte olan bölgelerden biri” dedi.

Tee, ayrıca doğrudan yabancı yatırımlar açısından 2017 rakamlarına göre ABD'nin, başta biyoteknoloji ve kimyasallar olmak üzere toplam yatırımlarda 719,7 milyon Rm ile Johor eyaletindeki üçüncü büyük yabancı yatırımcı olduğunu ekledi.

Kaynak :  https://www.nst.com.my/business/2018/03/344847/american-firm-investing-rm600mil-johor  

Yayımlayan : Kuala Lumpur Ticaret Müşavirliği