Yükleniyor...
İçeriğe atla
The Seam IBM İle Hyperledger Dokusu Üzerinde İşleyecek Pamuk Blokzincir Konsorsiyomunu Şekillendiriyor

The Seam IBM İle Hyperledger Dokusu Üzerinde İşleyecek Pamuk Blokzincir Konsorsiyomunu Şekillendiriyor

Yayımlama: 22.02.2018 03:37:00 (TSİ)

Emtia ticareti ile iştigal eden ve tarım yazılımları üreten The Seam şirketi, global pamuk endüstrisi için bir ‘ blokchain/blokzincir’ konsorsiyumu oluşturmakta olduğunu açıkladı. Şirket, IBM’in blokzincir teknolojisi üzerinde, özellikle hyperledger dokusunu kullanarak bir tedarik zinciri ve ticaret ekosistemi yaratmak için endüstri çapında bir işbirliği girişimi yürütmeyi düşünüyor.

Bir blokzincir, şirketlerin güven, hızı artırma ve müdahaleleri azaltma temelinde birlikte çalışmasını sağlayan güvenli, dağıtılmış ve değiştirilemeyen elektronik kayıt/defter tutma teknolojisi/çözümüdür.  "Akıllı Sözleşmeler" ile birleştirildiğinde blokzincir teknolojisi, akıllı sözleşmelerde tanımlanan şartlar karşılandığında, sınır ötesi global ticaret işlemlerinin para transferi veya diğer varlıklarla ödenmesini yoluyla sonlandırılmasını sağlayan güçlü çözümlere sahiptir.     

The Seam'ın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Mark Pryor, "Bu yeni teknoloji, tarladan kumaşa kadar olan süreçte tarım, finans ve teknoloji sektörlerinden birçok organizasyonun yer aldığı, birçok süreç, sistem ve işlemlerin gerçekleştirildiği pamuk endüstrisi için dönüşümsel olacaktır" dedi." The Seam, IBM'in yardımıyla global pamuk sanayine ve ilintili iş kollarına blokzincir sunacak konumdadır. " ilavesinde de bulundu.

Blokzincir teknolojisi, daha fazla katılımla daha değerli hale gelen ağ/network oluşturmanın faydaları temelinde geniş katılımı teşvik eder. IBM’in pamuk üreticisi ve tüketicisi bölgelerdeki elektronik ayakizi/altyapısı, blokzincir çözümlerinin kullanımına yön vermede etkin bir rol oynayacaktır.

IBM Araştırma Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Arvind Krishna, "Blokzincir pamuk endüstrisi değer zincirinde yenilikçiliği sağlamak için muazzam bir potansiyel sunuyor" dedi. IBM Blockzincir ve Hyperledger dokusunu kullanan bir konsorsiyum yaklaşımı, daha büyük bir verimlilik yaratmaya ve sektör ölçeğinde kapsamlı bir işbirliği oluşturabilecek sağlam bir sistemin temeli olarak hizmet sunabilir. "

The Seam'ın ortakları arasında ünlü Pamuk Lideri Calcot, Cargill, ECOM Agroindustrial Corporation Ltd., EWR, Inc., Louis Dreyfus Şirketi, Olam International, Parkdale Çırçır, Ham ve balyalanmış Pamuk Kooperatifleri Birlikleri bulunuyor.

Kaynak: coindesk web sitesinden tercüme edilmiştir.

Yayınlayan: Ekonomi Bakanlığı, Ekonomik Araştırmalar ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü